انجام تصویربرداری CT و MRI تحت بیهوشی

انجام تصویربرداری CT و MRI تحت بیهوشی

امروزه استفاده از MRI جهت تصویربرداری از تمامی نقاط بدن و در تمامی سنین به دلیل مزایای آن از قبیل : عدم استفاده از پرتوهای یونساز و نمایش ساختارهای مغز و ستون فقرات بهتر از سایر روشهای تصویربرداری گسترش یافته است.
با توجه به اینکه اتاق MRI شرایط خاصی دارد و دمای آن معمولاً از محیط بیرون سردتر است و همچنین تعدادی از بیماران که ترس از محیط بستر دارند ، قادر به همکاری نیستند و گاهی دچار تنگی نفس می شوند، که البته این مشکل تنها به دلیل ترس افراد از محیط بسته (Clastrophobia) است و در محیط MRI خطری برای بیمار وجود ندارد.

کاربرد های سونوگرافی

درمورد نوزادان و اطفال و افراد مسن

که قادر به همکاری نیستند با توجه به زمان طولانی تر انجام MRI نسبت به سایر روشهای تصویربرداری عملا امکان انجام تصویربرداری MRI وجود ندارد.
مرکز تصویربرداری کوثر شهریار همیشه سعی کرده است‌، که در ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی تصویربرداری مورد نیاز بیمار پیشگام باشد ، به همین دلیل جهت انجام MRI افراد فوق اقدام به دعوت از پزشک متخصص بیهوشی نموده ایم ، تا انجام MRI بیمارانی که قادر به همکاری نیستند ، تحت نظر متخصص بیهوشی و در شرایط ایمنی برای بیمار انجام شود.
بیمارانی که لازم است برای آنان MRI یا CT همراه با بیهوشی انجام شود ، لازم است پزشک معالج در نسخه قید نماید ؛ انجام CT یا MRI همراه با بیهوشی باشد.

مرحله آخر

پس از درخواست پزشک معالج لازم است جهت تعیین وقت حضوری به همراه نسخه و مدارک قبلی به مرکز تصویربرداری کوثر‌شهریار مراجعه نمایید.
پس از تعیین وقت برگه آمادگی تحویل بیمار خواهد شد.
لازم است روز مراجعه بیمار به تنهایی به مرکز مراجعه نکند و وجود همراه الزامی است.
در این مرکز تجهیزات لازم جهت پایش تنفس و ضربان قلب بیمار تهیه شده است و انجام بیهوشی زیرنظرپزشک متخصص بیهوشی ودر شرایط کاملا ایمنی برای بیمار انجام می شود.

تعداد دفعات سونوگرافی

021-65271500

مراحل پذیرش سونوگرافی

برای پذیرش و انجام ماموگرافی لطفا ابتدا با شماره 02165271500 داخلی 107 تماس گرفته و پس از تائید در زمان حدود مشخص شده به مرکز مراجعه نمائید ، خدمات ماموگرافی ما بصورت شبانه‎روزی و در کمترین زمان ممکن ارائه می گردد.