سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی امواجی صوتی است که به بافت بدن مادر فرستاده می شود و بسته به آنکه به بافت نرم یا سخت بدن برخورد کند، تصاویری ایجاد می کند. این تصاویر در سونوگرافی معمولی به صورت سیاه و سفید دیده می شود.
پزشک براساس دانسته هایی که در مورد آناتومی بدن دارد آن تصاویر را تشریح می کند و از این طریق مادر را در جریان رشد جنین قرار می دهد

کاربرد های سونوگرافی

کاربرد های سونوگرافی

سونوگرافی کبد و کیسه صفرا

سونوگرافی کلیه و مجاری ادراری

چند نوع سونوگرافی وجود دارد؟

سونوگرافی انواع مختلفی دارد و برای مادران براساس اینکه شرایط عادی یا غیرعادی ای مانند دیابت و فشار خون بالا داشته باشند و یا مادرانی که جنینشان به دلایلی رشد خوبی نداشته

تعداد دفعات سونوگرافی
تعداد دفعات سونوگرافی

 تعداد دفعات سونوگرافی طی دوره بارداری چند بار است؟

این موضوع بستگی به نتیجه معاینه های پزشک دارد که باتوجه به عوامل گوناگونی مانند نتیجه آزمایش ها و شرایط بدنی مادر تعیین می شود. اگر پزشکی تشخیص دهد که شرایط مادر حساس است ممکن است ماهی یک بار دستور سونوگرافی بدهد.

 

سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی چیست؟

سونوگرافی سه بعدی و چهاربعدی مانند سونوگرافی دوبعدی تنها تصاویر سیاه و سفید را نشان نمی دهد بلکه همانند تصاویر سه بعدی و چهاربعدی جزییات کامل تر و روشن تری از بدن جنین را نشان می دهد.

سونوگرافی 3بعدی و چهار بعدی

مراحل پذیرش سونوگرافی

برای پذیرش و انجام سونوگرافی لطفا ابتدا با شماره 02165271500 داخلی 104 تماس گرفته و پس از تائید در زمان حدود مشخص شده به مرکز مراجعه نمائید ، خدمات سونوگرافی ما بصورت شبانه‎روزی و در کمترین زمان ممکن ارائه می گردد.